Dr. Sticker

Lean verbetertraject productie

Onze rol

Lean procesverbetering

Locatie

Roosendaal

Looptijd

Lopend
Aanleiding
Snelle groei en toenemende ordervariatie vroegen om meer structuur, kortere doorlooptijden en een betere verdeling van de werkdruk in de productie.

Uitdaging

Procesoptimalisatie bij groei en toenemende complexiteit

Door de groei in klanten en ordervariatie werd het steeds belangrijker om processen te stroomlijnen. De doorlooptijd kon scherper, de werkdruk was onvoorspelbaar verdeeld en er lagen kansen om meer flow te creëren in het hele proces van orderinvoer tot verzending.

Aanpak MKE Groep

We zijn gestart met een korte maar scherpe analyse op de werkvloer om inzicht te krijgen in hoe processen daadwerkelijk verlopen. Samen met medewerkers, teamleiders en het management hebben we gekeken waar verspillingen en knelpunten zitten en waar directe verbeterkansen liggen. Vanuit die gezamenlijke analyse zijn we in kleine, behapbare stappen begonnen met verbeteren. Door taken, informatie en werkplekken slimmer te organiseren, ontstaat meer rust, ritme en duidelijkheid in het dagelijks werk. Ook versterken we de samenwerking door beter samen te sturen op de werkvloer.
Korte, scherpe analyse van de huidige werkwijze
Verspillingen en knelpunten in kaart gebracht
Quick wins geïdentificeerd
Stapsgewijs verbeteringen doorgevoerd
Meer structuur, overzicht en heldere afspraken gerealiseerd
Eenvoudige vormen van visueel management toegepast
Het resultaat

Van eerste resultaten naar duurzame verbetercultuur

De eerste verbeteringen zijn inmiddels doorgevoerd en merkbaar in meer rust en ritme op de werkvloer. Tegelijkertijd bouwen we samen met het team verder aan een verbetercultuur waarin medewerkers zelf knelpunten signaleren en actief aanpakken. Het traject loopt door in 2026, met als doel een wendbare en voorspelbare productieomgeving waarin met plezier wordt gepresteerd.